Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

„Smaczne-Go” w październiku i listopadzie.

Kontynuacja projektu „Smaczne-Go” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt". Promując zdrowy styl życia w naszym Ośrodku, w miesiącach październiku  i listopadzie 2016r. zorganizowaliśmy kolejne cztery akcje w ramach projektu „Smaczne-Go".  Przypominamy, że w ramach tego projektu najstarsi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunem przygotowują na drugie śniadania, smaczne i zdrowe niespodzianki, którymi częstują młodszych kolegów.  Głównym celem podejmowanych działań podczas organizacji  październikowych  i listopadowych akcji było podniesienie świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia poprzez zachęcanie do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin oraz składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Dlatego podczas realizacji jesiennych akcji staraliśmy się wykorzystać owoce sezonowe z polskich sadów. Tym bardziej, że właśnie jesienią są one najbardziej smaczne i zdrowe, a niewiele kosztują.

W ramach projektu zorganizowaliśmy następujące akcje:

1.W dniu 12.10.2016r. zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „ Zdrowe ciasto  z owocami sezonowymi”. Podczas akcji przygotowaliśmy zgodnie z zasadami BHP, ciasto maślankowe z jabłkami, kruszonką i cynamonem, którym częstowaliśmy naszych uczniów.

joomplu:2011joomplu:2012joomplu:2013

2.W dniu 26.10.2016r. zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Dzień gruszkowy”. Gruszka to najpopularniejszy owoc w naszym kraju, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, często jednak niedoceniany i zbyt rzadko spożywany przez naszych uczniów. Dlatego, aby zachęcić naszych uczniów do spożywania gruszek, szczególnie teraz jesienią, gdy są najsmaczniejsze i najzdrowsze częstowaliśmy nimi społeczność uczniowską.

joomplu:2022   joomplu:2017         

3.W dniu 16.11.2016r. zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Święto jabłek”. Podczas tej akcji uczniowie najpierw degustowali jabłka w najzdrowszej, nieprzetworzonej postaci, a następnie w formie przygotowanego smacznego jesiennego deseru- jabłek zapiekanych z domową konfiturą śliwkową i cynamonem.

joomplu:2023joomplu:2024

4. W dniu 23.11.2016r. zorganizowaliśmy kolejną akcję z wykorzystaniem jabłek  z polskich sadów pod hasłem „Zdrowe łakocie”. Tym razem częstowaliśmy uczniów samodzielnie sporządzonymi drożdżowymi pierożkami z jabłkami i cynamonem. 

joomplu:2026joomplu:2025

 

Kupowane słodycze są najczęściej pełne cukrów prostych i niezdrowych składników, które negatywnie wpływają na rozwój oraz funkcjonowanie młodych organizmów. Dlatego poprzez organizację jesiennych akcji zachęcaliśmy naszych uczniów oraz ich rodziców do sięgania po zdrowe zamienniki słodyczy w postaci owoców oraz sporządzonych z nich deserów. Podczas zorganizowanych akcji uczniowie ze smakiem spożywali przygotowane niespodzianki, tym bardziej, że w całej szkole unosił się ich wspaniały cynamonowy aromat.

joomplu:2027joomplu:2016

Zorganizowane akcje dostarczyły uczniom „ smacznych” wrażeń, a co najważniejsze witamin i minerałów ukrytych  w serwowanych owocach oraz sporządzonych z nich zdrowych deserów.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt”

„Smaczne-Go"- wrzesień

Kontynuując dobre tradycje naszego Ośrodka wraz z nastaniem nowego roku szkolnego, rozpoczęliśmy realizację kolejnych akcji w ramach projektu „Smaczne-Go". Głównym założeniem projektu jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie prawidłowego odżywiania poprzez kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, a w szczególności zachęcanie do spożywania owoców i warzyw oraz produktów nabiałowych pod różnymi postaciami, atrakcyjnymi żywieniowo dla naszych uczniów. Odpowiednie żywienie nie tylko odgrywa ogromną rolę w zachowaniu zdrowia lecz również pomaga osiągać dobre wyniki w nauce, poprawia samopoczucie i dodaje energii. Projekt „Smaczne-Go”polega na organizacji akcji, podczas których najstarsi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem wychowawców, przygotowują domowe, smaczne   i zdrowe drugie śniadania, którymi częstują młodszych kolegów.Dodatkowo poprzez wspólną organizację kolejnych akcji uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zostają na miarę indywidualnych możliwości przygotowywani do samodzielnego funkcjonowania osobistego  i społecznego, gdyż najlepsza edukacja dokonuje się w oparciu o bezpośrednie doświadczanie i praktyczne działanie. Metoda warsztatowa należy do najskuteczniejszych form kształcenia wielowymiarowych kompetencji społecznych umożliwiających osiągnięcie maksymalnej samodzielności i zaradności na miarę indywidualnych możliwości uczniów. Wierzymy, że poprzez wspólne planowanie, przygotowywanie i spożywanie posiłków jesteśmy w stanie zaszczepić w naszych uczniach zasady prawidłowego odżywiania i zachęcić do prowadzenia zdrowego stylu życia. W miesiącu wrześniu zgodnie z założeniami projektu, częstowaliśmy naszych uczniów zdrowymi, polskimi owocami i warzywami sezonowymi, otrzymanymi od naszych darczyńców. W ramach projektu zorganizowaliśmy następujące akcj

W dniach 13-14-15.09.2016r. w upalne wrześniowe dni pod hasłem „Woda źródłem życia”częstowaliśmy uczniów, zdrowym napojem sporządzonym z mięty i cytryny.

joomplu:1925joomplu:1927

W dniu 20.09.2016r. zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Winogronowy dzień”, podczas którego zachęcaliśmy do spożywania owoców na drugie śniadanie, w tym winogron z domowego sadu.

joomplu:1926joomplu:1928

W dniu 27.09.2016r. podczas organizacji „Dnia owocowo- warzywnego” zachęcaliśmy uczniów do spożywania nieprzetworzonych owoców i warzyw, szczególnie jabłek i marchewek.

joomplu:1924joomplu:1929

Zachęcamy rodziców naszych uczniów oraz ludzi dobrej woli do zaangażowania   w działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Świt" oraz wsparcie i pomoc w realizację   projektu „Smaczne-Go" .

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły"Świt"

V Festiwal Piosenki Wakacyjnej 2016

joomplu:1821

 

7 czerwca 2016 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grodkowie zorganizowano Dzień Otwarty połączony z V Festiwalem Piosenki Wakacyjnej.   Jak zwykle  impreza została objęta patronatem przez  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt”.

joomplu:1831

W czasie uroczystej inauguracji dyrektor Ośrodka Elżbieta Galus przywitała przybyłych gości, a przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Świt” Maria Ziółkowska wręczyła podziękowania za ofiarną pomoc, życzliwość i wsparcie  Stowarzyszenia. Podziękowania  otrzymali Jan Golonka, Robert Socha, Waldemar Wójcicki, Jan Bort, Ryszard Jończyk, Adam Sajdutka, Tadeusz Rutkiewicz, Jolanta Stefańska, Jerzy Dwojak, Wojciech Kąkol, Grzegorz Solski, Elwira Biegaj, Wanda Żuchelkowska, Kazimiera Rozum, Irena Zołyńska, Józefa Siwek, Monika Majtyka, Monika Dzienisieńko, Stanisław Ożga.

joomplu:1827

W tym radosnym dniu odwiedził nas Jan Golonka - wicestarosta Powiatu Brzeskiego, Waldemar Wójcicki – zastępca Burmistrza Grodkowa oraz przedstawiciel Wydziału Oświaty, Kultury i kultury fizycznej Robert Socha. Wśród licznie zaproszonych gości nie zabrakło Ryszarda Jończyka radnego Powiatu Brzeskiego oraz Tadeusza Rutkiewicza prezesa firmy TROJPOL z Opola.  Jak co roku odwiedzili nas  dyrektorzy szkół z miasta i gminy Grodków Anetta Zych-Rzepecka, Monika Musiał Biernat, Agnieszka Mateja, Irena Żołyńska oraz  prezes zarządu spółki GRODWIK Elwira Biegaj.  Liczną grupę odwiedzających Ośrodek stanowili również uczniowie zaprzyjaźnionych szkół z opiekunami, rodzice, a także rodzice z dziećmi z wczesnego wspomagania rozwoju.

joomplu:1804joomplu:1829

joomplu:1824joomplu:1838

Młodzi, muzycznie uzdolnieni wykonawcy z wielu szkół Powiatu Brzeskiego rywalizowali między sobą o cenne nagrody, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje. Każdy, kto tego dnia odwiedził Ośrodek,  mógł rozwijać swe talenty plastyczne malując gipsowe figurki,  spróbować swych sił dmuchając gigantyczne  bańki mydlane lub stać się na chwilę motylem, kwiatem czy pająkiem zdobiąc twarz odpowiednim makijażem. W czasie dobrej zabawy można było skosztować smacznych kiełbasek z grilla, prażonej kukurydzy, słodkiej waty cukrowej a także lodów, które w tym upalnym dniu smakowały wyśmienicie. Impreza odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

joomplu:1839joomplu:1828

Wykonawcy bardzo się starali, by to ich piosenka zdobyła uznanie i serca publiczności. Profesjonalne jury w składzie Monika Matejka, Monika Dzienisieńko oraz Stanisław Ożga, miało problem z wyłonieniem laureatów, ale ostatecznie w kategorii soliści zwyciężyła Maja Jóźków ze SP nr 3 w Grodkowie.

joomplu:1820

Drugie miejsce zajął Aleksander Adamus z OSW w Grodkowie, a miejsce trzecie wyśpiewała Józefa Szoma  z naszego Ośrodka.

joomplu:1819joomplu:1815

Wśród zespołów najwyższe  uznanie jury zyskał zespół „Razem” z OSW w Grodkowie.

joomplu:1818

Zespół  „Inox” ze SP nr 3 w Grodkowie  zajął miejsce drugie, natomiast miejsce trzecie przyznano duetowi „Każdy sobie” z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu.

joomplu:1814joomplu:1816

Bezkonkurencyjny okazał się jednak zespół wokalny z LO w Grodkowie,  który  reprezentowały przebojowe dziewczyny A. Boczarska i A. Górska.

joomplu:1817

To one podbiły serca publiczności i jury i zdobyły   Grand Prix V Festiwalu Piosenki Wakacyjnej.  Laureatom i uczestnikom dziękujemy za przybycie, składamy gratulacje i życzymy sukcesów nie tylko muzycznych.  Już dziś zapraszamy na Dzień Otwarty i VI Festiwal Piosenki Wakacyjnej, który odbędzie się za rok. 

            Dorota Rutkiewicz, Jolanta Zgórecka

Akcja „Smaczne-Go” w kwietniu 2016r.

Kontynuując Akcję „Smaczne-Go” w naszej Placówce po raz kolejny najstarsi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunem przygotowali niespodzianki dla młodszych kolegów, tym razem w postaci zdrowych słodkości. Kupowane słodycze są najczęściej pełne cukrów prostych i niezdrowych składników, które negatywnie wpływają na rozwój oraz funkcjonowanie młodych organizmów. Dlatego postanowiliśmy zachęcić naszych uczniów do sięgania po zdrowe i również smaczne zamienniki słodyczy. Najbardziej oczywistym zamiennikiem słodyczy są świeże lub suszone owoce, które wykorzystaliśmy w kwietniowych akcjach.

 joomplu:1785joomplu:1786

      Najpierw w dniu 13.04.2016r. częstowaliśmy społeczność uczniowską samodzielnie sporządzonymi zdrowymi słodkościami w postaci ciasteczek owsianych   z rodzynkami. Podczas organizacji tej akcji staraliśmy się przekonać łakomczuchów, że ciasteczka z płatków owsianych z rodzynkami są świetnym rozwiązaniem, kiedy dopada człowieka ochota na coś słodkiego. Na dodatek przygotowujący je uczniowie przekonali się, że robi się je bardzo szybko i łatwo.

 joomplu:1787joomplu:1788

      Następnie w dniu 20.04.2016r. w ramach Tygodnia Ekologicznego przygotowaliśmy sałatkę owocową jako zdrowy i ekologiczny deser. Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe naszych uczniów staramy się ich uczyć, jedzenia owoców  jako podstawy prawidłowej diety. Nasza sałatka bardzo smakowała wszystkim uczniom, a niektórym łakomczuchom tak bardzo, że prosili o dokładkę. Dzień minął w „smakowitej oraz radosnej” atmosferze, dostarczając uczniom zdrową porcję witamin i minerałów.

joomplu:1789joomplu:1790joomplu:1791

Pamiętajmy, że domowe słodycze są nie tylko wspaniałą przekąską,  gdy chcemy zjeść coś słodkiego, ale mają też wiele wartości odżywczych, które młode organizmy potrzebują, a których w słodyczach kupowanych często nie ma wcale. Dodatkowo jaka to frajda dla dzieci, kiedy słodkości są wspólnie przygotowywane z rodzicami.

   Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt”

„Smaczne-Go” w listopadzie 2015 r.

W dniu 3 listopada 2015 r. w ramach akcji „Smaczne-Go” realizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Świt" uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunem zorganizowali „ Bananowy Dzień ”. Głównym celem podejmowanych działań jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia oraz zachęcanie do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin oraz składników mineralnych. W ramach akcji promującej zdrowe odżywianie świętowaliśmy kolejny już Owocowy Dzień w naszej szkole, tym razem zachęcając naszych uczniów do spożywania bananów- smacznych i zdrowych owoców egzotycznych. Banany są bardzo bogatym źródłem potasu, fosforu i magnezu, zawierają także dużą ilość witaminy C, która chroni nas przed przeziębieniami.

joomplu:1549joomplu:1550

Uczniowie ze smakiem i uśmiechem degustowali banany, a wzajemnym żartom nie było końca. Dzień minął w „smakowitej oraz radosnej” atmosferze, ale przede wszystkim dostarczył uczniom witamin i makroelementów ukrytych w bananach.

                                                   Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „ŚWIT”

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga

Licznik odwiedzin

311412
DzisiajDzisiaj161
WczorajWczoraj170
W tym miesiącu W tym miesiącu 5585
ŁącznieŁącznie311412
Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy, Twoje IP:3.234.250.24